BETÜL CEYLAN KİMDİR?

2017 yılında Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden onur belgesi mezun olmuştur. 4 senelik eğitim hayatının 1 senesinde Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde okumaya hak kazanmıştır ve eğitimini tamamlamıştır.
Üniversite eğitim hayatı sırasında bir yandan da Anadolu Üniversitesi’nde Açık Öğretim Fakültesi Marka İletişi Bölümü’nü bitirmiştir.
Diyetisyenliğie gönül veren Betül Ceylan marka iletişimi okuyup kendi markasını ortaya çıkarma amacıyla yola çıkmıştır.
Üniversite hayatı boyunca sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak Lösev – Geleceğin Bilimi gibi oluşumların içerinde beslenme ile sunumlar yapmıştır.
2 dönem boyunca Geleceğin Bilimi Beslenme Atölyesi’nde kurucu olarak aktif rol almıştır.
Eğitim aldığı süre boyunca bulduğu her fırsatta özel klinik diyetisyenlerinin  yanında staj yapan Betül Ceylan aynı zamanda spor salonlarında da stajyer olarak görev almıştır.

Üniversite eğitimi süresince, Medipol Hastanesi ve Academic Hospital’da onkoloji, nütrisyon destek, poliklinik ve dahiliye bölümlerinde ve yetişkin beslenmesi üzerine; Çocuk kreşleri ve Medipol Mega Hastanesi’nde çocuk beslenmesi üzerine; ISS Catering’in görevlendirdiği okullarda ve Medipol Hastanesi mutfağında kurum beslenmesi üzerine stajlarını başarıyla tamamlamıştır.

Üniversitede bitirme tezi olarak “Yetişkin bireylerde çevresel faktörlerin besin seçimi ve porsiyon algısına etkisi ” konusunu hazırladı.

1.,2.,3. ve 4. Diyet Şenliği’nde ve stajyer diyetisyen olarak görev aldı.

Diyabet diyetisyenliği, kardiyoloji diyetisyenliği, sporcu diyetisyenliği, bariatrik cerrahi diyetisyenliği kursları başta olmak üzere bir çok eğitim ve kurs programına katıldı. 2006 yılında katıldığı sertifika programlarında ‘Life Coach’’ ünvanı ve ISO tetkikçi ve denetçisi setifikalarını aldı.

Mezun olduktan sonra 4 ay süre ile bir beslenme danışmanlık merkezinde çalıştı. Eylül 2017 itibari ile Çekmeköy’de BETÜL CEYLAN Sağlıklı Beslenme&Diyet Merkezi’ni kurdu. Yönetici ve kurucu diyetisyen olarak Çekmeköy’de bulunan ofisinde danışan takip ediyor.

Daha Sağlıklı

Doğru besinlere hayatınızda yer vermek aslında tahmin ettiğinizden daha kolay. Besinlerle tanışın ve neyi ne kadar yemeniz gerektiğini öğrenin.

Daha Aktif

Gelin bize katılın ve bu haftanın en aktif danışanı siz olun.

Daha Mutlu

Sağlık Mutluluktur. Ailemize katılın ve başarı hikayelerimizden biri olun.

Daha Ne Bekliyorsunuz?

Gelin vücut kitle endeksinizi ölçelim. Sizde bizimle zayıflayın.

SİZDE BİZİMLE ZAYIFLAMAK İSTERMİSİNİZ?